آدرس:

ایران _ خراسان رضوی _ مشهد

تلفن تماس:

09029209797

ایمیل:

kahoo.ksd@gmail.com

پرورش کبک partridge

پرورش کبک partridge

كبك پرنده ای از تیره قرقاولان و دسته ی سایر ماکیان است. تخم و گوشت کبک جایگزین بسیار مناسبی برای مرغ می باشد زیرا هم از خواص بسیار بالایی برخوردار است و هم گوشت بسیار لذیذی است. گوشت کبک در مقایسه با انواع گوشتها پروتئین بسیار بالایی دارد و نه تنها مضرات گوشت قرمز را ندارد بلکه نسبت به گوشتهای سفید دیگر ارزش غذایی بالاتری دارد.

 ویژگی های کبک چیست؟

پرنده کبک از پرندگان غیر مهاجر محسوب می شود. کبک را از دسته قرقاول ها به شمار می آورند. اندازه ی کبک از قرقاول کوچک تر است. این پرندگان شکلی تقریبا شبیه به مرغ دارند. کبک ها سرهای کوچک و بدن های تقریبا بزرگ و چاقی دارند. کبک ها پرهای قهوه ای، خاکستری، خاکی و سفید دارند و این ویژگی باعث می شود که در طبیعت از خطر دور بمانند. پاها و دم این پرنده کوتاه است و منقار آنها کوتاه و ضخیم می باشد. جنس نر و ماده ی این پرنده از نظر ظاهری تفاوتی ندارند اما جنس نر وزن بیشتری نسبت به ماده دارد. پشت پاهای این پرنده یک برآمدگی وجود دارد که به آن سیخک(خارک) می گویند؛ این قسمت در جنس نر بزرگ تر می باشد. پرنده کبک در مناطق آسیایی، آفریقا و مناطقی از اروپا زندگی می کند. این پرندگان لانه های خود را روی زمین می سازند. تغذیه ی کبک ها از انواع دانه ها و حشرات است.

کبک ها گونه های مختلفی دارند. معروف ترین گونه های آن شامل: کبک چوکار، صخره ای و کبک پا قرمز می باشند. این پرندگان در دشت های وسیع و مناطقی مانند چراگاه ها و کوهسارها زندگی می کنند و روی درختان کمتر می روند.

تخم کبک ها معمولا به رنگ کرمی، سفید و با لکه های قهوه ای است. شکل ظاهری آن بیضی شکل و یا دوکی شکل می باشد. صدایی که کبک دارد بلند و واضح است و در هنگام خطر صدایی خاص از خود تولید می کند. کبک در هنگام احساس خطر پرواز می کند و مسافت های کوتاه را طی می کند.

کبک در مراتع، حاشیه تالاب ها و اراضی کشاورزی زندگی می کند. جوجه کبک ها از لحظه ابتدایی که در روی بستر قرار می گیرند دان و آب را به راحتی پیدا کرده و شما مشکل غذا دادن به این جوجه کبک های کوچولو را نخواهید داشت.

 

خواص گوشت کبک چیست؟

میزان پروتئین موجود در  گوشت کبک نسبت به سایر پرندگان بیشتر است. گوشت کبک اسید آمینه های متنوعی دارد و چربی و کلسترول پایینی دارد و از بروز انواع بیماری ها جلوگیری می کند.

از دیگر خواص گوشت کبک بالا بودن میزان پتاسیم، فسفر و منیزیم آن است. گوشت کبک همچنین به تقویت حافظه و قوای جنسی و ضعف عمومی بدن نیز کمک می کند.

املاح موجود در گوشت کبک جذب بدن می شوند و انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند. گوشت کبک برای افراد با سنین مختلف مناسب است و غذایی سالم محسوب می شود.

گوشت کبک طبع گرمی دارد. از دیگر خواص این گوشت که طب سنتی نیز به آن اشاره کرده است، رفع ضعف عمومی بدن، پیشگیری از عفونت های تنفسی، برطرف کردن ناراحتی های عصبی، قطع شدن تب و .. می باشند.

از دیگر خواص گوشت کبک این است که اسید اوریک کمتری تولید می کند و به همین خاطر فعالیت کلیه ها را افزایش می دهد و از این طریق سموم بدن را دفع می کند.

گوشت کبک برای افرادی که دوره نقاهت را می گذرانند بسیار مفید و سودمند است و می تواند به بهبود هر چه سریع تر بیمار کمک کند.

آشپزی با گوشت کبک؛ لذیذ و مقوی Cooked Partridge Meat 

باید توجه داشت که مصرف گوشت کبک برای افراد گرم مزاج و کسانی که در مناطق گرمسیر زندگی می کنند زیاد مناسب نیست و باید به اندازه مصرف شود.

گوشت کبک پُروتی از محصولات پروتئینی پُروتی از گله کبک بسیار سالم که با غذای ارگانیک تغذیه شده اند تولید شده و در بهترین شرایط و مجهزترین لوازم کشتار و بسته بندی تولید و آماده ارسال به شما عزیزان می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.