خواص گوشت بوقلمون

خواص گوشت بوقلمون

خواص گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون 

گوشت بوقلمون به عنوان يكي از بهترين منابع تامين پروتئين حيواني و مواد معدني با كلسترول و چربي كم شناخته شده است . گوشت بوقلمون با دارا بودن دو نوع گوشت سفيد و تيره در بسياري از موارد مي تواند جايگزين مناسبي براي گوشت قرمز گردد . خصوصا براي افرادي كه به دليل داشتن بيماري هاي خاص مانند بيماري قلبي و چربي خون بالا قادر به استفاده از گوشت قرمز نيستند .

گوشت بوقلمون تيره در مقايسه با نوع سفيد آن حاوي ويتامين ها و مواد معدني بيشتري مي باشد . بوقلمون هايي كه در علفزار و بصورت دستي پرورش مي يابند نسبت به بوقلمونهاي پرورش يافته در دامداري هاي صنعتي امگا3 بيشتري دارند .

گوشت بوقلمون سرشار از ويتامين هاي خانواده B مانند B6 . B3 .B12 . B1 و ويتامين A و اسيد آمينه تريپتوفان و شامل املاحي مانند سلنيوم ، روي ، منيزيم ، مس ، پتاسيم و غني از آهن مي باشد .

فوايد گوشت بوقلمون براي كاهش كلسترول 

سينه گوشت بوقلمون از نوع گوشت سفيد است و كلسترول پاييني دارد در حالي كه ران اين گوشت تيره تر و چرب تر است . همچنين توصيه مي شود كه پوست اين گوشت را از سطح آن جدا كنيد به اين ترتيب چربي گوشت را تا حد زيادي كم كرده ايد .

بهبود بي خوابي 

اين گوشت حاوي موادي ست كه در رفع مشكلات بي خوابي به شما كمك مي كند .

سروتونين به بدن آرامش مي دهد .

سلنيوم سبب افزايش ايمني بدن و بهبود خواب مي شود .

B3 و B6  در كنترل بي خوابي به شما كمك مي كنند .

توصيه به افراد ديابتي 

مصرف گوشت بوقلمون به توصيه پزشكان براي افرادي كه از بيماري ديابت رنج مي برند توصيه مي شود و به كنترل سطح خون اين بيماران كمك ميكند .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

گوشت تازه و منجمد كبك پروتي
خواص گوشت بوقلمون
خواص گوشت قرقاول براي سلامتي بدن

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • خراسان رضوی مشهد
  • 09029209797
  • kahoo.ksd@gmail.com