آدرس:

خراسان رضوی _ مشهد

تلفن تماس:

09029209797

ایمیل:

kahoo.ksd@gmail.com

اردک

یافتن گله اردک

دو الی سه هفته اول زندگی جوجه اردک ها باید به دقت سرپرستی و نگهداری شود، اما زمانی که این دوره از زندگی سپری گشت آنها به سرعت مستقل خواهند شد.

به نظر می رسد که اردک ها چنان شور و اشتیاقی به زندگی دارند که حتی گاهی شما می توانید لبخند آنها را مشاهده کنید. تماشای جوجه اردک ها که جست و خیز می کنند یا زمانی که در آب شنا می کنند جزء لذت های پرورش دادن اردک است.

قرن های زیادی است که اردک ها اهلی شده اند. اردک ها در زمان های دور در مزارعی از چین و شرق آسیا وجود داشته اند، محیط مرطوب و نواحی کشاورزی برای پرورش اردک ایده آل بوده است.

به هر حال اردک بهترین انتخاب برای کار پرورش طیور برای بار اول است، پرورش آنها آسان تر بوده و خطاهای مبتدی قابل گذشت می باشد.

همیشه یک مشکل رایج برای شخصی که بار اول اردک پرورش می دهد وجود دارد که پرورش دهنده دوست دارد شنا کردن اردک را ببیند. حتی اگر جوجه ها توسط مادرشان نگهداری می شوند، از قرار دادن آنها در آب عمیق اجتناب کنید. تا زمانی که غده چربی آنها رشد نکند یعنی تا چهار یا پنج هفتگی، آنها قادر به شنا کردن و معلق ماندن در آب نیستند.

اردک ها دارای نژاد های مختلفی هستند و هر کدام بازار مخصوص به خود را دارد.

 اردک ها به چهار نژاد اصلی تقسیم می شوند:برخی از اردک ها برای تخم مناسبند و برخی دیگر برای گوشت و بعضی برای هر دو منظور (گوشتی و تخم گذار) و برخی فقط پرنده زینتی هستند.  من همیشه توصیه می کنم که برای اولین بار واریته ای را انتخاب نمایید که به لحاظ مدیریتی آسان باشد و در ضمن نیاز شما را هم برطرف سازد.

اردک های نوع گوشتی

رایج ترین نژاد برای گوشت در اکثر کشورها از جمله ایران ، اردک پکین Pekin می باشد که پرهای آنها سفید رنگ است و در دوره زمانی کوتاه تا حد زیادی رشد می کنند معمولا تا زمانی که جوجه به شصت روز ( 2ماهگی) می رسد آماده کشتار برای ارائه در بازار گوشت می باشد. اردک پکین می تواند خوب تخم بگذارد. تخم آنها بزرگ و دوره تخم گذاری می تواند کاملاً طولانی باشد. اشکال اصلی استفاده از پکین برای تولید تخم، اشتهای زیاد آنهاست و غذای زیادتری برای دوره تخم گذاری می خورند.

 

روئن

یک اردک گوشتی فرانسوی با دو زیر گروه است:

یک نژاد که به طور وسیع نژاد تجاری است که سرعت رشد آن تا حدی کمتر بوده و به بزرگی اردک پکین نمی شود ، و نژاددیگر زینتی است _روئن شبیه به پرندگان وحشی مالارد است.

گوشت روئن نسبت به پکین چربی کمتری دارد،و به صورت یک قائده کلی ،آنها نسبت به پکین کاوش و جستجو کردن را بیشتر دوست دارند و اگر شما فضای بزرگی دارید می توانند جایگزین تجاری خوبی باشند .

اردک های نوع تخمگذار

نژاد تخمگذار اردک هایی هستند که به طور خاص برای تولید تخم مناسب می باشند .اکثر آنها از اردک کمپبل خاکی گرفته شده اند ،همان اردکی که در سال 1900 در انگلستان توسعه یافت .

کمپبل خاکی

عمومی ترین نژاد اردک تخم گذار است . کمپبل سفید و تیره از تنوع خاکی هستند آنها به خوبی کمپبل خاکی تخم می گذارند . کمپبل سفید همانگونه که نامگذاری شده اند سفید رنگ است و کمپبل تیره، بسیار تیره و تقریبا همانند رنگ مالارد ماده است .

اردک دونده هندی

از زمان های قدیم اردک دونده به عنوان تخم گذار شناخته میشده ،اما اردک های جدیدتر متوسط تخمگذاری آنها اندکی کمتر است ،اما به طور کلی تولید تخم آنها مناسب است .

نژاد های دو منظوره 

نژادهای دو منظوره عملا تولید گوشت و تخم متوسطی دارند ،و می توان از آنها به عنوان پرنده زینتی برای آراستن حیاط یا باغ خود استفاده کرد .

در درون این گروه برخی از اردک های جذاب تری وجود دارد که آنگولاس و مگفی از جمله آنهاست .

آنگولاس

یک چراگر و جستجو گر فعالی است و تعداد تخم های آن متوسط است و در حدود 120 تخم در سال می گذارد . آنها رنگارنگ ، اغلب آبی با نقطه های سیاه در سفید هستند .

لاشه آنها به طور متوسط حدود 1/8 الی 2/7 کیلو گرم وزن دارد .

مگفی

تخم های آن معمولا بزرگ بوده و به رنگ آبی می باشد . از آنها می توان به عنوان مرغ حیاط یا باغ که بسیار زیبا هستند ، استفاده کرد . وزن لاشه آنها در اغلب مگفی ها 1/8-2 کیلو گرم است .

خواص گوشت اردک

گوشت اردک جزء لذیذ ترین گوشت ها می باشد. اگر چه گوشت اردک را عموماً چرب و نامناسب برای سلامتی می دانند. اما این گوشت خوشمزه و لذیذ را می توان به گونه ای پخت (به صورت گریل یا کبابی، آب پز و یا مایکروویو) که مثلاً مجبور نبود که حتماً آن را در روغن سرخ کرد.

 در ضمن می توان در مرحله آخر پخت اردک، لایه های چربی آن را جدا نمود. برای خوش طعم شدن آن می توانید چندین حلقه پرتقال را در شکم اردک قرار دهید و یا قبل از پختن روی آن آب پرتقال بریزید.

آموزش پخت گوشت اردک گریل شده Grill Duck Meat

گوشت اردک فواید و خواص زیادی دارد؛ از جمله مشخصات ظاهری آن رنگی قرمز، مانند گوشت گوسفند بوده و دارای پروتئین فراوان است. این گوشت دارای نیاسین ، فسفر ، آهن ، روی ،B6 و B12 ، سلنیوم ، فولات ، منیزیم و ….. است. گوشت اردک چربی بالایی دارد اما باعث چاقی نمی شود.